Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Największe atrakcje
Podróże
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Największe atrakcje

To wyjątkowe miasto nad Odrą zachwyca, przyciąga i oferuje mnóstwo turystycznych atrakcji. Które z nich koniecznie trzeba zobaczyć?

Gdyby zapytać, z czego słynie Wrocław, trudno byłoby się zdecydować na jedną atrakcję. Z pewnością znakiem rozpoznawczym tego urokliwego miasta są krasnale – podobno jest ich tam już niemal 300! Co jednak oprócz nich warto zobaczyć we Wrocławiu?

Rynek – serce Wrocławia

Zwiedzanie Wrocławia warto rozpocząć od rynku – to miejsce zawsze tętni życiem i doskonale wprowadzi w nas wyjątkową atmosferę miasta. Sukiennice, ratusz z 66-metrową wieżą czy piękne mieszczańskie kamienice to jedne z wielu zachwycających atrakcji wrocławskiego rynku. Możemy też zakończyć naszą wyprawę wizytą na rynku w godzinach wieczornych, aby zakosztować jego uroków w różnych odsłonach.

Ostrów Tumski – najstarsza część miasta

Ostrów Tumski, czyli początki miasta – z tego grodu nad wodami Odry rozbudowało się miasto znane dzisiaj jako Wrocław. Znajdziemy tu liczne zabytki architektoniczne i unikatowe przykłady sztuki sakralnej. Nocą zaś będzie okazja zobaczyć prawdziwego latarnika zapalającego latarnie gazowe.

Pałac Królewski z ogrodem barokowym

W Pałacu Królewskim z imponującym barokowym ogrodem mieści się Muzeum Miejskie. Podziwiać w nim możemy efektowną wystawę „1000 lat Wrocławia” przedstawiającą pełny obraz dziejów stolicy Dolnego Śląska.

Dzielnica Czterech Wyznań

W tej części Starego Miasta znajdują się cztery świątynie czterech różnych wyznań: kościół rzymskokatolicki, sobór prawosławny, kościół ewangelicko-augsburski oraz synagoga. Dzielnica ta posiada dwie ścieżki turystyczne – historyczną i kulturową. Co więcej, mieszczą się tam też liczne kawiarnie, kluby muzyczne i galerie.

Panorama Racławicka

Ta wyjątkowa atrakcja Wrocławia musi znaleźć się na liście punktów do obejrzenia. Panorama Racławicka mierzy aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. To wyjątkowe dzieło zespołu malarzy wykonane pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawia bitwę pod Racławicami z 4 kwietnia 1794 r. Szczególny efekt podczas oglądania obrazu potęguje umieszczenie go w rotundzie, zastosowana perspektywa malarska, a także specjalne oświetlenie i zaciemnione podejście w pomieszczeniu.

Wrocławskie Hydropolis

Centrum wiedzy o wodzie stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie. Zwiedzający mogą poznać w nim najróżniejsze oblicza wody, poznać historię ludzkiej interakcji z tym żywiołem, a także przetestować niemal 70 interaktywnych urządzeń oraz obejrzeć liczne multimedialne instalacje.

Hala Stulecia

Uważana za jedno z najważniejszych dzieł architektury światowej XX wieku. Hala Stulecia zaprojektowana została przez wybitnego architekta Maksa Berga, powstała w latach 1911–1913. Szczególnym elementem tej modernistycznej konstrukcji jest jej gigantycznych rozmiarów kopuła, której średnica liczy 67 metrów.

Park Szczytnicki

Ten największy wrocławski park powstał w 1785 r. i początkowo był ogrodem prywatnym, który później połączono z ogrodem miejskim. Szczególną atrakcją tego miejsca jest widowiskowy Ogród Japoński z efektowną kompozycją, która o każdej porze roku prezentuje odmienne oblicze. W parku znajduje się również średniowieczny modrzewiowy kościół pw. św. Jana Nepomucena, który po gruntownym remoncie stał się centrum wydarzeń kulturalnych i społecznych, funkcjonuje jako Otwarta Przestrzeń Kultury.

Zdjęcie główne: Reiseuhu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienka ślubna, jaki model wybrać?
Sukienka ślubna, jaki model wybrać?
Odkryj idealną sukienkę ślubną, która podkreśli Twoją indywidualność i sprawi, że poczujesz się jak prawdziwa księżniczka w dniu ślubu.
Jak wybrać idealny, spersonalizowany upominek na każdą okazję?
Jak wybrać idealny, spersonalizowany upominek na każdą okazję?
Odkryj, jak znaleźć doskonały, spersonalizowany prezent do każdego rodzaju okazji. Dowiedz się, jak łączyć pomysłowość z docenieniem osoby obdarowanej.
Zapachy męskich perfum na wiosnę
Zapachy męskich perfum na wiosnę
Odkryj najlepsze zapachy męskich perfum, które zdominują wiosną. Dowiedz się, które nuty zapachowe są teraz na topie i jakie perfumy będą pasować do Twojego stylu.
Ostatnie wpisy