Konturowanie twarzy, jak robić to poprawnie?
Uroda
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Konturowanie twarzy, jak robić to poprawnie?

Konturowanie twarzy, jak robić to poprawnie?

Dzisiejszy szeroki asortyment produktów do makijażu pozwala każdej kobiecie na wykonanie makijażu, który ją odmłodzi, ukryje mankamenty i ukaże jej osobowość. W ostatnich kilku latach pojawił się trend konturowania twarzy, który polega na takim nałożeniu bronzera, różu i rozświetlacza, aby nasza twarz wydawała się szczuplejsza, bardziej proporcjonalna oraz ładnie eksponowała to, co w naszej twarzy najładniejsze. Często jednak, konturowanie nie wychodzi nam, powstają plamy, a efekt jest nienaturalny. Jak zatem powinno się poprawnie konturować twarz?

Dwa rodzaje konturowania

Należy wspomnieć o tym, iż istnieją dwie metody konturowania twarzy- na mokro oraz na sucho. Metoda na mokro oznacza nakładanie na twarz podczas konturowania samych produktów mokrych- podkład, bronzer w płynie (lub ciemniejszy podkład), róż w kompakcie oraz płynny rozświetlacz. Natomiast konturowanie na sucho polega na nakładaniu jedynie produktów suchych (oprócz podkładu)- puder, bronzer, róż i rozświetlacz- wszystko w wersji suchej.  Łatwiejszym sposobem jest konturowanie na sucho, gdyż wymaga mniej wprawy.

Baza

Zanim przystąpisz do konturowania, nałóż na twarz podkład i korektor. Pamiętaj, aby podkład był nie był zbyt ciemny. Korektor nałóż pod oczami oraz na wszelkie niedoskonałości. Następnie, po rozprowadzeniu podkładu i korektora, miękkim, puchatym pędzlem nałóż puder. Najlepszy będzie puder ryżowy, który dobrze utrwali podkład i zachowa jego kolor. Postaraj się, aby puder był rozprowadzony równomiernie- dzięki temu unikniesz plam przy nakładaniu bronzera.

Bronzer

Bronzer musi być ciemniejszy od naszej skóry. Najbezpieczniejszy będzie w neutralnym kolorze, to znaczy nie za zimny, ani nie za ciepły. Najlepiej jednak spytać się specjalisty w drogerii o najlepszy dla nas kolor, dzięki temu unikniemy nienaturalnego efektu.

Wybierz pędzel o lekko spłaszczonej końcówce, co pomoże lepiej nałożyć bronzer. Nabierz nieco produktu na i pozbądź się jego nadmiaru o dłoń, dzięki temu, też unikniesz plam. Następnie od początku kości policzkowej (szczyt ucha) ku górnej wardze nakładaj bronzer delikatnymi ruchami, zwiększając nacisk na kości policzkowe i stopniowo zmniejszając, gdy zbliżasz się do środka twarzy. Powtórz czynność kilka razy, aż do uzyskania naturalnego efektu. To samo zrób po drugiej stronie. Jeżeli twoje czoło jest wysokie, nanieś bronzer u góry w okolicy linii włosów, jeżeli szerokie, nanieś bronzer po bokach, przy linii włosów. Rób to delikatnie, przy samej linii włosów, nie nakładaj produktu na czoło, aby nie narobić sobie plam. Jeżeli chcesz również wyszczuplić tzw. podwójny podbródek nałóż niewielką ilość bronzera od brody do kąta żuchwy. Ważne, żeby robić to poniżej linii żuchwy. Szeroki nos możesz wyszczuplić, nakładając nieco bronzera wzdłuż nosa, po jego bokach.

Róż

Następnym etapem jest nałożenie różu. Tym samym pędzlem (należy go porządnie wytrzepać) nałóż nieco produktu i strzep jego nadmiar. Potem delikatnie nałóż odrobinę różu ponad konturowaniem. Jeżeli chcesz mocniejszy efekt, nakładaj produkt wklepując go pędzlem skórę.

Rozświetlacz

Rozświetlacz jest jednym z ważniejszych elementów konturowania. Należy nałożyć go w trzech miejscach: nad różem, na grzbiecie nosa oraz na łuku kupidyna (nad górną wargą). Ważne jest, aby nie przesadzić z ilością. Należy nałożyć na pędzel niewielką ilość i delikatnie wklepać w wyżej wymienione miejsca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać obuwie na deszczowe dni dla Twojej pociechy?
Jak dobrze dobrać obuwie na deszczowe dni dla Twojej pociechy?
Przekonaj się, jakie obuwie na deszczowe dni będzie najodpowiedniejsze dla Twojego dziecka. Poradnik z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi komfortu, bezpieczeństwa i materiałów.
Zasady i korzyści stosowania terapii kinesiotaping w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego
Zasady i korzyści stosowania terapii kinesiotaping w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego
Poznaj korzyści kinesiotapingu i dowiedz się, jak pomaga w leczeniu różnych schorzeń mięśniowo-szkieletowych. Tekst zawiera zasady stosowania tej techniki.
Wybór odpowiedniej ładowarki do e-papierosa – co warto wziąć pod uwagę?
Wybór odpowiedniej ładowarki do e-papierosa – co warto wziąć pod uwagę?
Poradnik krok po kroku dotyczący wyboru idealnej ładowarki do twojego e-papierosa. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru i jakie są różnice między dostępnymi modelami.
Ostatnie wpisy